Tento web již není aktualizován.
Pokud vás zajímají
anarchofeministická témata,
navštivte anarchofeminismus.org

Feministická Skupina
8. března

novinky

Feministická skupina
8. března
kdo jsme
přehled našich akcí

>> Reakce <<
na stanoviska občanského sdružení Hnutí Pro život ČR (Prolife) usilujícího o zákaz možnosti umělého přerušení těhotenství


Globální stávka žen 2001 ČR
Prohlášení
Projev z 8.3. 2001
ReportGlobální stávka žen 2001 ve světě

(Anarcho)feminismus
Média
Násili na ženách
Globalizace a pracovní trh

kultura a umění

anarchist black cross
anarchistický černý kříž ČSAF


odkazy

akce

Kontaktujte nás!!!

fs8.brezna@centrum.cz

0732 745 268

Symbolická protiválečná akce kriminalizována...

Původní předpoklad, že anarchisté zadržení po březnové protiválečné akci během návštěvy generálního tajemníka NATO George Robertsona budou stíháni pouze pro přestupek, se nenaplnil. Anarchista, jenž během protestu zastavil z propagandistické přednášky odjíždějící limuzínu zástupce vlády USA a utrl z ní zástavu, čelí nyní obvinění z "výtržnictví" a "poškozování cizí věci." Za symbolický protiválečný akt mu tak hrozí až dvacetitisícová pokuta nebo dva roky vězení.

Celé obvinění se přitom nezúčastněnému člověku již na první pohled musí zdát značně absurdní: ambasáda USA si totiž za strženou vlaječku nárokuje škodu 14.000 korun. Podle vyjádření mluvčího amerického velvyslanectví anarchista zničil drahý speciální držák, který však ve skutečnosti není ničím jiným než obyčejnou železnou tyčkou.

Vyšetřovatel zatím čeká na vyjádření znalce, který ocení vzniklou škodu. Pokud se zastaví na částce nižší než 5.000 korun, bude celý případ posuzován jako přestupek. V opačném případě bude případ řešen jako trestný čin ve zkráceném řízení.

Zdroj: Československá anarchistická federace.