Tento web již není aktualizován.
Pokud vás zajímají
anarchofeministická témata,
navštivte anarchofeminismus.org

Feministická Skupina
8. března

novinky

Feministická skupina
8. března
kdo jsme
přehled našich akcí

>> Reakce <<
na stanoviska občanského sdružení Hnutí Pro život ČR (Prolife) usilujícího o zákaz možnosti umělého přerušení těhotenství


Globální stávka žen 2001 ČR
Prohlášení
Projev z 8.3. 2001
ReportGlobální stávka žen 2001 ve světě

(Anarcho)feminismus
Média
Násili na ženách
Globalizace a pracovní trh

kultura a umění

anarchist black cross
anarchistický černý kříž ČSAF


odkazy

akce

Kontaktujte nás!!!

fs8.brezna@centrum.cz

0605 128 408

GOOD NIGHT, WHITE PRIDE!!!

Hardcore nikdy nebyl jen jedním z řady hudebních stylů - spíše než jen o hudbě byl vždy o skutečném životě. A stejně jako k hardcoru patří tvrdá a nekompromisní hudba, patří k němu i zásadní a nesmlouvavé postoje k problémům současné, nijak ideální společnosti. Současná kampaň Good Night, White Pride! hardcorové scény v Německu, jejímž cílem je poslat fašisty tam, kam patří, je potom dokladem angažovaného postoje hardcoru. Poselství kampaně je jasné. Desítky kapel, vydavatelství či redakcí fanzinů se spojily, aby nahlas řekly: Hardcore je bojující myšlenkou, myšlenkou přímé akce. A utlačovatelské ideologie nelze tolerovat.

GOOD NIGHT, WHITE PRIDE!

Co je to hardcore?

Hardcore byl vždy víc než jen muzika. HC vyšel z punku, drží se D.I.Y (Do It Yourself - Udělej to sám) principů a snaží se vybudovat nezávislé struktury.

Od doby, kdy hardcore, který má kořeny v USA, dobyl v 80. letech Evropu, se mnohé změnilo. Dnes není jednolitým směrem, má mnoho proudů - hlavně však je něčím víc než jen bezvýznamným životním stylem.

Svůj kredit získal hardcore tím, že odmítl dát "ulici" k dispozici těm, kdo kážou rasismus, fašismus či jakoukoli jinou formu útlaku. A bojoval proti nim. Hardcore je bojující myšlenkou. Jejím obsahem je i přímá akce proti každému, kdo se snaží zničit jednotu. Říkáme to nahlas: hardcore znamená boj proti jakékoli autoritě!

Co je cílem kampaně g.n.w.p.?

Myšlenka, na níž kampaň stojí, je jasná a přímá. Protože ani rasisté, ani fašisté nejsou nadpřirozenými bytostmi, můžeme proti nim bojovat. Proto musíme dát jasně najevo, že jim hardcorová scéna odmítá dát jakýkoli prostor. Síla fašismu a rasismu je výsledkem izolace jejich odpůrců. Když mluvíme o "street culture", nehovoříme o zábavě, mluvíme o ofenzivním hájení hardcorových hodnot!

Kampaň je myšlena jako vyhlášení účinné a přímé akce. Má rasistům a jim podobným ukázat, a to jakýmikoli prostředky, že hardcore netoleruje nehumánní myšlenky.

Bojuj proti White Power!

Do kampaně se dosud zapojili tyto kapely, kluby, fanziny, vydavatelství a další aktéři hardcorové scény. Více informací na stránkách G.N.W.P.

Zdroj: Czechcore.