Tento web již není aktualizován.
Pokud vás zajímají
anarchofeministická témata,
navštivte anarchofeminismus.org

Feministická Skupina
8. března

novinky

Feministická skupina
8. března
kdo jsme
přehled našich akcí

>> Reakce <<
na stanoviska občanského sdružení Hnutí Pro život ČR (Prolife) usilujícího o zákaz možnosti umělého přerušení těhotenství


>> 25. listopad 2001 - Mezinárodní den boje proti násilí na ženách.<<


>> Buďme pro svobodnou volbu!!! - Proč Feministická skupina 8. března vystupuje proti Hnutí pro život ČR.<<


Globální stávka žen 2001 ČR
Prohlášení
Projev z 8.3. 2001
Report(Anarcho)feminismus
Média
Násili na ženách
Globalizace a pracovní trh

Kultura a umění


anarchist black cross
anarchistický černý kříž ČSAF


odkazy

Kontaktujte nás!!!

fs8.brezna@centrum.cz

Pokud máte zájem o Přímou cestu nebo Sírénu pište na:

fs.distribuce@centrum.cz

Zájemci ze Slovenska, prosím, kontaktujte:

Legal Freedom distribution, Posterestante, 850 07, Bratislava.

Prohlášení ORA - Solidarita, AFA - Brno, FSA - Brno na podporu squatu Šafránka.

Brněnské skupiny Antifašistické Akce (AFA), Federace sociálních anarchistů (FSA) a ORA-Solidarita vydaly následující prohlášení, ve kterém se staví na stranu kolektivu obyvatel nového pražského squatu Ľafránka. Podporu pražskému squatu Ľafránka!

Bydlení je lidská potřeba, ne byznys!

Byty místo peněz!

Ve chvíli, kdy pražští radní dávají jasně najevo, že zisk z kšeftu s nemovitostmi a pozemky je pro ně důležitější než potřeby nemajetných mladých lidí, nemůžeme mlčet! Proto jsme se rozhodli podpořit obyvatele pražského squatu Ľafránka touto protestní akcí.

Před více než týdnem obsadila skupina mladých anarchistů statek Ľafránka ležící nad pražským Motolem, který magistrát nechává už dlouho chátrat. Vzhledem k silně nadsazené ceně, kterou za tento objekt požaduje a miliónovým částkám, které by bylo třeba investovat do opravy, je patrné, že zřejmě chce, aby Ľafránka spadla (což už se u části usedlosti přihodilo) a jim zůstal jen pozemek ke kšeftu.

Squateři začali na vlastní náklady Ľafránku opravovat, aby si zajistili bydlení, které je jinak dostupné jen těm, kdo mají konta plná peněz, a aby vytvořili prostor pro nezávislou a radikální kulturu mládeže.

Od pátku 19. července se magistrát snaží squatery z objektu vystěhovat za pomoci policie. Squateři se stáhli na půdu a střechu obytné budovy statku, kde se zabarikádovali a čekají na výsledek dnešního jednání pražského magistrátu, který rozhodne o jejich dalším osudu. Před Ľafránkou se již od pátku shromažďují anarchisté, kteří přišli squatery podpořit a zásobují je jídlem a pitím.

Tyto události nejsou jen ilustrací toho, že v kapitalismu je důležitější neporušitelnost institutu soukromého vlastnictví než samotný užitek, který mohou lidé z věcí mít; jsou i příkladem toho, jaký význam má solidarita a podpora. Proto jsme tu!!

!

Antifašistická akce Brno

Federace sociálních anarchistů (Brno)

Organizace revolučních anarchistů - Solidarita (Brno)