Tento web již není aktualizován.
Pokud vás zajímají
anarchofeministická témata,
navštivte anarchofeminismus.org

kdo jsme ? (anarcho)feminismus žena a média násilí na ženách ekonomická
globalizace
kultura a
umění
časopisy prohlášení, materiály ... anarchofeministický
archiv
H O M EKontaktujte nás !!!
fs8.brezna@centrum.cz
tel.: 0732 745 268
Pokud máte zájem o Přímou cestu nebo Sírénu pište na:
fs.distribuce@centrum.cz
Zájemci ze Slovenska, prosím, kontaktujte:

ČSAF Slovensko
Posterestante
851 06    Bratislava, csaf_sk@hotmail.com, csaf_vychod@hotamil.com.

>>ODKAZY<<
Anarchistický
černý kříž

AntiNATO
antinato.csaf.cz
protinato.s.cz

Anarchofeministky, feministky nebo sufražetky?

Dožadovat se legislativního zákazu interrupcí na jedné straně a na druhé žádat o pozitivní právo na totéž jsou pouze rubem a lícem téže mince.

Salut,

jako anarchista se ohrazuji proti článku "23. 3. - Pochod "pro život" a anarchofeministická protiakce" (A-kontra 4/2002), kde se nepřímo naznačuje, že anarchisté jako celek souhlasí s potraty a každý kdo je proti je buď "církevní tmář", nebo neofašista.

Proti podobným akcím mohou "anarchisté vůbec" jako celek veřejně vystoupit jedině z důvodu, že se křesané dožadují legislativního zákazů, jehož porušením nastane represe. Jestliže se však státu doprošujete o pozitivní právo na cokoli (v tomto případě na potrat) pak patříte do stejného pytle nejen s "církevními tmáři", ale se všemi, kteří si myslí, že silná vládu a její policejní komanda za ně vyřeší jejich problémy. Konečně, účast socialistů - bolševiků na Vaší akci také o něčem vypovídá....

Účast "anarchistů vůbec" by snad byla odůvodnitelná i v případě, kdy by akce byla namířena proti církevnímu pokrytectví. Bohabojné Irky či Polky jež striktně dodržují zákaz vydaný katolickou církví o používání antikoncepce souloží bez prezervativů a pak s uzardělými tvářemi podstupují potratovou turistiku do Británie a České republiky, kde jsou zákony liberálnější. Vrací se s tisíci zdrávasy na rtech, že porušily přikázání z desatera "Nezabiješ!". Pokrytecké i tragické zároveň.

Chápu militantní feministky, které se z komplexů méněcennosti, "že se nevyrovnají mužům" dožadují "svých práv". Když už si myslí, že jsou od mužů natolik utlačovány, chtějí alespoň rozhodovat o svém těle. Již staří anarchisté v Internacionále zpívali: "...není práva bez povinností a povinností bez práv...". Jsou ale práva a práva a povinnosti a povinnosti. Mužsky "šovinisticky" řečeno, žena má opravdu právo rozhodovat o svém těle a to v případech, jestliže si chce ... ne nebudu zabíhat do nechutných podrobností. Nesouhlasím ani s míněním militantních feministek že tvrzení: "Mateřství patří k ženě" patří do arzenálu mužského šovinismu. Jako ženě přináleží mateřství, mužům přináleží otcovství. (pozn.1) Právo ženy na výhradní rozhodování o svém těle v době těhotenství je tedy pouze domnělé.

Pro veselé kopy k zasmání ještě jeden demagogický argument proč nemá těhotná žena "právo rozhodovat o svém těle". Je všeobecně známo, že s menstruačními cykly probíhají v těle ženy procesy související s chemickou skladbou jejích hormonů. źeny jsou v tomto období lítostivější, některé pláčí a jiné jsou naopak nervóznější a agresivnější. Zkrátka jsou emotivnější a racionální myšlení částečně ustupuje do pozadí... Nemusím snad dokazovat oč jsou chemické procesy v těle těhotné ženy bouřlivější.... a oč je jejich jednání "iracionálnější". Už proto by neměly z nějakého chvilkového rozmaru podstupovat nenávratná rozhodnutí jako je např. usmrcení nenarozeného dítěte. Naštěstí si většina žen udělá jasno předem, zdali si dítě ponechá či nikoli... a jak se zdá i Vy jste se již rozhodly.

Na druhé straně nechápu schizofrenii anarchofeministek, které jsou ve valné většině vegetariánky (což je chvályhodné) na jedné straně a na druhé obhajují potraty. Perziánový kožich je krásný...., je ale z kůže nenarozeného jehněte a na jeho majitelce lpí krvavé stigma nevinného zvířete. Mají nenarozená jehňata větší právo na život než nenarozené děti? Musí se z kůží nenarozených dětí začít šít kabelky, aby si anarchofeministické hnutí uvědomilo práva nenarozených dětí? Nebo akceptuje kompromisní řešení - potraty ANO, kabelky NE? Jsou anarchofeministky stejně schizofrenní jako katoličky, cestující za potratem aniž by předtím použili prezervativ?

Co je paradoxní? Neofašisté (pozn. 2) obhajují právo nenarozených dětí na život a anarchisté, kteří se jim proto posmívají! Popírači Holocaustu často operují s termínem židovských andělíčkářek, které měli údajně připravit o život víc nenarozených dětí než zahynulo lidí v komorách vyhlazovacích táborů. Mnoho lidí věří těmto nesmyslům dodnes a myslím, že okolo anarchizmu je již nabaleno tolik negativních mýtů, že není opravdu nutné přidávat další. Tentokrát o anarchistických andělíčkářkách.

Ale abych se vrátil k myšlence práva žen rozhodovat o svém těle. Připomenul jsem již myšlenku z Internacionály o právech a povinnostech. Jinak řečeno o svobodě a zodpovědnosti z ní vyplývající.

Bezstarostně si užívat sexu, a když už se nechtěné otěhotní stačí zajít k panu doktorovi... "Hlavně, aby to moc nebolelo, především když se chodí častěji." "A žádný pokoutní felčar to nesmí být..., zákrok musí být odborný", aby bylo ještě vůbec možné otěhotnět, když se žena rozhodne porodit dítě. Je však za zdravotní následky související s interrupcí zodpovědný lékař? Ne. Vždy žena sama rozhoduje o svém těle!

Právo ženy rozhodovat o svém těle je nesporné, ale mnohem dříve a na jiném místě než na gynekologické ambulanci! Zákon kauzality říká, že následek nemůže předcházet příčinu. (Pozn 3) Možná pocházím z jiné části vesmíru, ale tam kde žiji, se ženy s muži nejdřív milují a teprve pak otěhotní.... U Vás je tomu snad obráceně. V našem vesmíru víme, že žena může otěhotnět po každém milování a proto se nemiluje s mužem (pozn. 4), se kterým by nechtěla sdílet odpovědnost při narození dítěte. Právo žen v našem vesmíru je rozhodnout s kterým mužem se o své tělo podělí.... a zplodí-li dítě přijímají za něj svoji zodpovědnost - OBA.

Soudružky, záleží jedině na Vás vezmete-li za své ideje sufražetek snažících se o jakés - takés zlepšení svého postavení v rámci kapitalismu, nebo feministek usilujících o emancipaci osobního ega, či anarchokomunistické ideje, kde rovnost není jen pro jedno z pohlaví. Zdravím anarchofeministky.

PAVEL ČÁP

Poznámky:

    pozn. 1 - Ľoubyznysmen Radim Uzel není hlupák a když vykřikuje do světa starořeckou moudrost "Matka je jistá, otec nejistý" neznamená to, že by nic nevěděl o moderních testech určování otcovství - testech DNA. Jako byznysmen ví co chce postmoderní svět slyšet... o právech bez povinností a bez zodpovědnosti. Přizvukovat svobodám v pojetí R. Uzla znamená opustit půdu anarchizmu a pustit se na tenký led buržoazního liberalizmu, ve kterém již není místo pro vzájemnost a solidaritu. V takovém pojetí je pak anarchie opravdu bordel.
    Pozn. 2 - Je nutné cpát se tlačenkou a jitrnicemi jenom proto, že Hitler byl vegetarián a miloval zvířata? Nedívat se na fotbal jenom proto, že většina vlajkonošů se rekrutuje z neonacistů? Nepít pivo protože ho pijí náckové? Děsím se, že mi ve stáří vypadají vlasy a budu se jim podobat.... "Hodně dětí pro silný národ" - škoda, že jsem nenechal zabít dceru, když měřila tak milimetr.... mohl bych nyní beze studu kráčet vedle Ondry S., proslulého marxistobijce a diskutovat s ním na téma, že přirozený lidský zájem a starost o potomstvo je totožný s bolševickým "rodina - základ státu" Nemusím snad zdůrazňovat, že některé vaše reakce mi připomínají jednání umíněného dítěte, které z trucu jedná přesně opačně než mu řeknete.
    Pozn. 3. - Opravdu nikdo neslyšel nic o antikoncepci a plánovaném rodičovství? Nebo jste jako ti pánbičkáři z "Pro život"? Samozřejmě, že žádná antikoncepce není stoprocentní, ale o tom viz níže.
    Pozn. 4 - Nebo většina těhotenství vzniká z dobrovolného sexu, nebudeme zde uvažovat případy těhotenství ze znásilnění.