Tento web již není aktualizován.
Pokud vás zajímají
anarchofeministická témata,
navštivte anarchofeminismus.org

Feministická Skupina
8. března

novinky

Feministická skupina
8. března
kdo jsme
přehled našich akcí

>> Reakce <<
na stanoviska občanského sdružení Hnutí Pro život ČR (Prolife) usilujícího o zákaz možnosti umělého přerušení těhotenství


Globální stávka žen 2001 ČR
Prohlášení
Projev z 8.3. 2001
ReportGlobální stávka žen 2001 ve světě

(Anarcho)feminismus
Média
Násili na ženách
Globalizace a pracovní trh

kultura a umění

anarchist black cross
anarchistický černý kříž ČSAF


odkazy

akce

Kontaktujte nás!!!

fs8.brezna@centrum.cz

0605 128 408

Akce proti NATO

Anarchisté proti oslavám vstupu NATO

V úterý 12. března pořádala radnice Prahy 13 shromáždění při příležitosti tříletého výročí vstupu ČR do NATO. Oslavy se účastnili někteří politici, včetně amerického velvyslance, hrála militaristická (příšerná) country kapela a konala se přehlídka historické válečné techniky a uniforem. Následoval ohňostroj /že by připomínka hrdinného bombardování Kábulu?/. Tuto oslavu považujeme za provokaci a drzost, velebit Severoatlantickou alianci, navíc v době, kdy má na svědomí životy několika tisíc civilistů v Afghánistánu nám přijde nemorální. Více jak 20 anarchistů se shromáždilo poblíž oficiálního mítinku, k němuž se vydali s transparenty a pikety, na nichž byla hesla jako:"Více válek, a máme co slavit za rok!", "Více mrtvých civilistů znamená více demokracie" a další. Kordon policistů se na okraji shromáždění postavil anarchistům do cesty, právo oslavovat bylo ten den vyhrazeno jen příznivcům NATO. Anarchisté přečetli parodický projev, který si poslechli i někteří účastníci oficiální veselice. Projevy politiků vychvalující samotnou Alianci i naše členství v ní byly rušeny pískáním a skandováním:"Mír chýším, válku palácům!", "Dříve Moskva, dneska Brusel!" atd. Skandovala i skupina bolševiků protestujících v povzdálí. Demonstrace anarchistů posléze bez incidentů skončila, pouze pořadatelé oslav narušili veřejný pořádek ohňostrojem.

Kanál

Dvakrát demo proti NATO

V sobotu 2. 2. 2002 se konala demonstrace Československé anarchistické federace proti sjezdu mezinárodní teroristické organizace NATO, který bude probíhat v Praze 20. - 22. listopadu 2002. Touto demonstrací startuje ČSAF svoji kampaň proti již zmiňovanému sjezdu a proti militarismu obecně. Demo přišlo ke Kongresovému centru, kde mají delegáti jednat (zejména o otázkách "mezinárodního terorismu") podpořit kolem čtyřiceti lidí. Členové ČSAF si připravili menší divadelní vystoupení, které lehce naznačovalo podstatu NATO. Demonstrace skončila asi po jedné a půl hodině. Demontrace mela příznivý mediální obraz, bzhledem k její malé velikosti a významu až možná nepřiměřeně veliký.

Druhá demonstrace se konala 9. 2. 2002 na Vítězném náměstí v Praze 6 před budovou Generálního štábem a organizovala ji znovu ČSAF. Na demo přišlo evidentně více lidí než na demonstraci z minulého týdne. Před čtením projevů přišlo provokovat asi 15 nacistů z PA pod vedením pana Ľimáčka. Boneheadi postávali 150 - 200 metrů od anarcistů a antifašistů obklopeni robocopy z pořádkové jednotky..

Po přečtení projevů se průvod vydal na pochod přes stanici metra Hradčanská k Ministerstvu obrany. Boneheadi dokázali jaký mají respekt z policie a mlčky odešli. Za pochodu se skandovala hesla proti NATO, např. "źádné NATO, žádná válka!" a "Mír chýším, válku palácům." U ambasády Izraele se průvod zastavil a řečník kritizoval izraelské odvetné akce proti palestinckému lidu, ale také část radikálních palestinců za jejich sebevražebné bombové útoky proti židovskému civilnímu obyvatelstvu.

Po výzvě k co nejhojnější účasti na nadcházející antifašistické demonstraci se lidé před budovou ministerstva obrany rozešli.

Kubča