Tento web již není aktualizován.
Pokud vás zajímají
anarchofeministická témata,
navštivte anarchofeminismus.org

AFS
KDO JSME ? ANARCHO
FEMINISMUS
IDEÁL KRÁSY TRH S LIDSKÝM MASEM A DOMÁCÍ NÁSILÍ EKONOMICKÁ
GLOBALIZACE
KULTURA
A UMĚNÍ
ČASOPISY PROHLÁŠENÍ, MATERIÁLY ... anarchofeministický
archiv
H O M E
Kontaktujte nás !!!
anarchofeminismus@centrum.cz

Pokud máte zájem o Přímou cestu pište na:
baterky@centrum.cz
Zájemci ze Slovenska, prosím, kontaktujte:

ČSAF
P.O.Box 16
840 08 Bratislava 48 slovensko@csaf.cz

Černo-červená distribuce
Č.Č.D - východ
Poste Restante
066 02 Humenné 2
ccdvychod@post.cz
>>ODKAZY<<

Anarchistický
černý kříž

>>ENGLISH INFO<<
Edelweiss Piraten
Edelweiss Piraten

Prohlášení AntiNATO platformy k NATO

Většina médií se nyní, kdy po obecních a senátních volbách již v domácím zpravodajství neexistuje jiné významnější téma, soustředí na blížící se zasedání NATO. Pro novináře se chystané demonstrace staly spektáklem, ze kterého doufají urvat pár akčních obrázků či krvavou reportáž. Důvody, proč se lidé chystají vydat do ulic, i přes masivní zastrašovací kampaň, je ale nezajímají.

"NATO chrání zájmy politicko-ekonomických elit bohatých zemí," říká Jiří W. Křovínek, mluvčí antiNATO platformy. "Tisíce nevinných civilistů umírají během válek, rozpoutaných jenom kvůli ekonomickému zisku. Příkladem může být válka v Afghánistánu, ve které podle nezávislých zdrojů zahynulo okolo 4000 civilistů," dodává Jiří W. Křovínek.

Stejně tak jako v Afghánistánu i chystaná válka proti Iráku bude mít negativní dopady zejména na obyčejné obyvatele Iráku, kteří už beztak jsou obětmi Hussajnovy diktatury a nesmyslného embarga prosazeného státy, jež v čele s USA zvítězily ve válce v Perském zálivu. Od uvalení embarga na začátku devadesátých let do dnes zemřelo v jeho důsledku podle nejmírnějších odhadů půl milionu dětí, jiné odhady hovoří až o dvou milionech obětí.

"Embargo uvalené na Irák znamená skutečnou genocidou. A chystaný úder na již zdecimované obyvatelstvo bude jen dalším krokem v této válce proti obyčejným lidem," vysvětluje druhý mluvčí AntiNATO platformy, Bohumil Ládínek. "NATO v čele s USA je největší teroristickou organizací na světě. Jak může terorista bojovat proti terorismu? Úder na Irák má prý zabránit vývoji zbraní hromadného ničení. Ale státy NATO jsou přitom sami největšími výrobci a držiteli zbraní hromadného ničení," zakončuje Ládínek.