Tento web již není aktualizován.
Pokud vás zajímají
anarchofeministická témata,
navštivte anarchofeminismus.org

AFS
KDO JSME ? ANARCHO
FEMINISMUS
IDEÁL KRÁSY TRH S LIDSKÝM MASEM A DOMÁCÍ NÁSILÍ EKONOMICKÁ
GLOBALIZACE
KULTURA
A UMĚNÍ
ČASOPISY PROHLÁŠENÍ, MATERIÁLY ... anarchofeministický
archiv
H O M E
Kontaktujte nás !!!
anarchofeminismus@centrum.cz

Pokud máte zájem o Přímou cestu pište na:
baterky@centrum.cz
Zájemci ze Slovenska, prosím, kontaktujte:

ČSAF
P.O.Box 16
840 08 Bratislava 48 slovensko@csaf.cz

Černo-červená distribuce
Č.Č.D - východ
Poste Restante
066 02 Humenné 2
ccdvychod@post.cz
>>ODKAZY<<

Anarchistický
černý kříž

>>ENGLISH INFO<<
Edelweiss Piraten
Edelweiss Piraten

Tiskové prohlášení antiNATO platformy

První pouliční vystoupení antiNATO platformy konající se v době, kdy se již delegáti summitu NATO budou nacházet v Praze, se chystá na večer 20. listopadu. V ulici Na příkopech proběhne demonstrace proti slavnostní večeři pro delegáty konané v Obecním domě.

Hlavní část demonstrace bude tvořit akce inspirovaná antikapitalistickými protesty v Argentině. Účastníci akce se budou co největším hlukem, vytvářeným vším, z čeho se dá jíst, snažit slavnostní žranici co nejvíce znepříjemnit. Nádobí má i druhé opodstatnění - na místě bude pod heslem "Jídlo místo zbraní" rozdáváno zdarma veganské jídlo.

Celý protest má upozornit na fakt, že delegáti, kteří se za několika kordony policistů budou stříbrnými příbory ládovat luxusními lahůdkami servírovanými na míšenského porcelánu jsou ti samí, kteří další den v klidu odsouhlasí další zabíjení tisíců nevinných civilistů. Výdaje na zbrojení zemí NATO by dokázaly nasytit všechny hladové světa. Přesto se na nové zbraně věnuje stále více peněz.

Chceme, aby náš protest pronikl i do příslovečné slonovinové věže, ve které se delegáti summitu NATO ukrývají. Války nejsou v našem zájmu: nebudeme se cítit bezpečněji, pokud budou tunovými bombami NATO zabíjeni obyčejní Iráčané. Války jsou vždy pouze v zájmu elity. Bush i Husajn se navzájem potřebují, jeden druhého využívají na ospravedlnění své existence. Tito lidé, úzká elita manipulující kvůli svým zájmům neprivilegovanou většinou, jsou našimi skutečnými nepřáteli. Nikoliv prostí lidé, kteří na činnost "svých" elit vždy doplácejí.

Zdůrazňujeme zároveň, že naše akce nejsou v žádném případě namířeny proti obyčejným lidem. Případným terčem militantních demonstrantů bývají výlohy nadnárodních občerstvoven či bank nebo luxusní vozy za několik miliónů korun, nikoliv osobní majetek lidí.

S tím, jak se blíží samotné zasedání, stoupá i míra policejní represe. Tvůrčí dílna demonstrantů, sloužící jako zázemí k výrobě transparentů, je trvale hlídána početnou skupinou policistů v zásahové zbroji. Každý příchozí je perlustrován a filmován. Policejní hlídky kontrolují nonkonformě vypadající lidi po celém Praze - tyto plošné perlustrace jsou formou zastrašování, evokující metody policie před rokem 1989. Ta se proměnila v regulérní policejní město, v němž je na každého demonstranta nahlíženo jako na zločince.

Jiří W. Křovínek

antiNATO platforma