Tento web již není aktualizován.
Pokud vás zajímají
anarchofeministická témata,
navštivte anarchofeminismus.org

Feministická Skupina
8. března

novinky

Feministická skupina
8. března
kdo jsme
přehled našich akcí

>> Reakce <<
na stanoviska občanského sdružení Hnutí Pro život ČR (Prolife) usilujícího o zákaz možnosti umělého přerušení těhotenství


Globální stávka žen 2001 ČR
Prohlášení
Projev z 8.3. 2001
ReportGlobální stávka žen 2001 ve světě

(Anarcho)feminismus
Média
Násili na ženách
Globalizace a pracovní trh

kultura a umění

anarchist black cross
anarchistický černý kříž ČSAF


odkazy

akce

Kontaktujte nás!!!

fs8.brezna@centrum.cz

0605 128 408

23. 3. - Pochod "pro život" a anarchofeministická protiakce

Na sobotu 23. 3. svolalo křesťansko-fundamentalistické hnutí "Pro život" do Prahy pochod proti potratům. Akce volala po jejich legislativním zákazu, což by v praxi znamenalo nejen znemožnění možnosti ženy rozhodnout o svém těle, ale také provádění potratů ilegálně a potažmo neodborně, s možnými obrovskými zdravotními následky pro život ženy. Proti ní proto vystoupily jak socialistky, tak i anarchofeministky a anarchisté vůbec.

Protiakce, svolaná Feministickou skupinou 8. března, se sešla v půl druhé na Staroměstském náměstí, kde měla o půl hodiny později začít akce Prolife. Na narychlo svolané akci se sešlo mezi jednou a dvěma desítkami odpůrců a odpůrkyň klerikálního tmářství. Jeden účastník byl přestrojen za papeže, přičemž měl ruce od červené barvy, symbolizující krev, a držel okurku s navlečeným prezervativem. Další prezervativy byly nafukovány jako balónky a tak, když se na náměstí začali trousit první věřící, nevěřili ani vlastním očím. Někteří byli následkem toho poněkud agresivní a účastníci se do nich dozvěděli spoustu zajímavého, především ale, že jsou "zasraní komunisti". Asi nejzajímavější bylo ovšem setkání "papeže" s přítomným arcibiskupem.

Pochod několika set fundamentalistů se vydal na cestu k Václavskému náměstí. Zde anarchisty začal iniciativně rozpouštět nechvalně proslulý major Veselý s neuniformovanými kolegy. Jeho přístup ke svobodě projevu byl obdařen notným smyslem pro černý humor a tak dělal opět čest svému jménu. Když se anarchisté okamžitě po výzvě tohoto muže nezačali "rozpouštět", přivolal si veselý major posily a začalo již méně veselé zatýkání. Tři účastníci skončili na policejní stanici, jedna z nich, Světlana S., byla obviněna z "napadení veřejného činitele", kteréžto obvinění přijímala s pohmožděnou rukou a lékařskou zprávou v ruce. Asi ho moc tloukla. Zbylým dvěma zadrženým je vyhrožováno přestupkem "neuposlechnutí výzvy veřejného činitele".

Demonstrace křesťanů pokračovala. Podpora klerikální akci spojila skutečně zajímavou sortu lidí - od poslance ODS Marka Bendy a KDU-ČSL Karase (oba na akci mluvili) až po neofašisty z Vlastenecké fronty, kteří akci dělali pořadatelskou službu. Hodně dětí pro silný národ.

Ondřej + Štěpík

(fotografie z akce viz http://www.blisty.cz/gal.php?id=152)

Zdroj: Anarchistický bulletin A-Kontra.